wtorek, 4 grudnia 2012

Księgowość w firmie

Jaki podatek wybrać – liniowy czy ryczałt? Czy w mojej firmie potrzebna jest księga przychodów i rozchodów czy księga rachunkowa? Jak wyliczyć podatek i kiedy go płacić? Te i wiele innych pytań zadają sobie na ogół początkujący przedsiębiorcy. Ktoś, kto dopiero otwiera działalność gospodarczą, może pogubić się w gąszczu przepisów, ustaw, reguł. Dlatego jeśli nie jesteś specjalistą od spraw księgowych i nie miałeś nigdy do czynienia z księgowością – najlepiej będzie, jeśli od razu, już od początku działalności – a nawet jeszcze wcześniej – zatrudnisz biuro księgowe.

Doświadczona księgowa poradzi ci, jaki rodzaj działalności i sposób rozliczania podatku w twoim wypadku sprawdzi się najlepiej, czy musisz płacić podatek VAT czy możesz tego uniknąć. Księgowa także podpowie, co możesz wpisywać w koszy prowadzenia działalności, a co nie jest kosztem i nie może być uwzględniane w rozliczeniach. Dzięki takiej pomocy możesz nie tylko spać spokojnie i nie martwić się comiesięcznymi rozliczeniami, ale i sporo zaoszczędzić.

1 komentarz:

  1. Hi! I would like to open beauty salon. Does anybody have an experience in this business? There are too many options in different salon equipment. Could anybody give me an advise? What store is more reliable to buy Electric razor for women and Rotary shaver. I'm choosing between Advance-Esthetic.Com and Spa&Equipment websites.

    OdpowiedzUsuń